Choinki można zrobić ze wszystkiego. Z zimozielonych gałęzi, z omszałych patyków, szyszek, drewnianych klocków, z tego, co wpadnie pod rękę, co spotkacie na spacerze, znajdziecie w piwnicy, o co potkniecie się w drodze do przedszkola. Z tych wszystkich materiałów można wyczarować choinkę. Zasada zabawy jest taka, że czego byśmy nie mieli w ręku, pracujemy z tym tak, by uzyskać figurę równobocznego trójkąta, o wysokości minimum/mniej więcej dwa razy większej niż jego podstawa. Czy jakoś tak ;-)

ogrodek1

ogrodekskos

choinkazdrewna

IMG_20151209_122904

Kształty i krawędzie nie muszą być doskonałe. Figura choinki jest tak w nas zakodowana, że  nasze oko dostrzeże choćby cień czy czy chęć tego symbolicznego trójkąta. I to nas ucieszy :-)

choinkazpatykow1

Bawiąc się długo materiałami i tematem, niechcący wyrabiamy w sobie i w naszych dzieciach nawyk eksperymentowania i ćwiczymy twórcze podejście do każdego wydarzenia. To jest naprawdę czysta przyjemność! Ogródek jest przestrzenią otwartą na eksperymenty, chcemy, by tak było :-) Zapraszamy Was do klubowego ogródka na poszukiwanie i tworzenie choinek ze wszystkiego. Jest ich tam przynajmniej kilka. Czekają na ozdoby, które też można zrobić z materiałów, które wpadną Wam w ręce. Wianki, gwiazdki, bombki. Przydaje się tylko kawałek sznurka lub tasiemki.

wianek2

 

ogrodek3

Ogródek otwarty jest cały czas,  w każdej chwili możecie tam zaglądać i coś zmienić, dołożyć, przesunąć, zawiesić. A świetlica ogródkowa w każdą środę od 10.30. Zapraszamy!

Lidia Rekosz-Domagała

Dodaj komentarz

Post Navigation