8. Urodziny Klubu Mam na Bemowie

8. urodziny Klubu Mam na Bemowie
To były z pewnością najbardziej hygge urodziny Klubu Mam od początku jego istnienia… Chciałyśmy stworzyć wspólnie z Wami i dla Was imprezę pełną ciepła, luzu, pozytywnych wibracji, nieskrępowanej zasadami rodzinnej zabawy. Tego dnia w Klubie Karuzela było nas ponad 240! Cudownie było zobaczyć twarze, które widzi się od lat, ale też nowe i już tak zaangażowane w nasze działania osoby.

Dziękujemy Wam za wspaniałe spotkania w strefie relaksu, czyli naszej flagowej Wiosce Klubu Mam.. Kiedy najmłodsi klubowicze  zgłębiali tajemnice skryte w tipi, rodzice mogli pobyć razem, porozmawiać, podzielić się tym, co dla nich znaczy bycie częścią naszej społeczności. Na starszaków i dorosłych czekało też malowanie buziek u zaprzyjaźnionej z Klubem Izy Chojnackiej, która wprost czaruje pędzlem!

Nasze wspaniałe montessoriańskie mamy: Ola Brodowska i Ola Kosendek – Wołowiec przygotowały prawdziwy raj dla eksperymentatorów i odkrywców. Najbardziej niesamowity był chyba moment, w którym rodzice i dzieci zaczęli przekształcać i rozbudowywać przygotowane stanowiska i pomoce według własnej inwencji! To jest dla nas właśnie moc i owoc podejścia do edukacji, który staram się promować w Klubie Mam na Bemowie.

Warsztat kreatywności Sylwii Stepanenko i Lidki Rekosz – Domagały to była prawdziwa uczta dla oczu. Wszystkie prace, które stworzyliście są dowodem na to, że najpiękniejsze rzeczy mamy z natury, że wszystko, czego potrzebujemy do tworzenia, jest blisko nas, na drzewach, krzewach, łąkach.  Dostępne dla każdego i najpiękniejsze.

Dla gości o sokolim wzroku przygotowałyśmy także konkurs, w którym nagrodami były książki o rodzicielstwie bliskości i empatycznej komunikacji, czyli wartościach, które są w naszym Klubie ważne i którymi chcemy się dzielić.
Magda Niedźwiecka uczyła dzieci i rodziców irlandzkiego tańca, czemu przyglądali się ze strefy chilloutu goście relaksujący się na leżakach, a tam o ciągłe dostawy gorącego popcornu dbał Mikołaj Wołowiec! Inne owocowe i kolorowe smakołyki przygotowane przez klubowe mamy czekały w Latającej Kawiarence.

Punktem kulminacyjnym urodzin było rozbijanie piniat przygotowanych przez Asię Dubrawską – Stępniewską, która wprowadziła ten niesamowity pomysł do naszych klubowych zwyczajów. Raz na jakiś czas można przecież skąpać się w deszczu łakoci, prawda? ;-)

Podczas urodzinowej sjesty koncert wiolonczelowy pod opieką Kasi Kramer zagrały dzieci z klubu, a na deser podaliśmy spektakl o „Kurce Złotopiórce”.  Empatyczne przedstawienie w pięknej oprawie muzycznej przygotowały i wykonały Ewelina Ragiel, Iza Caponga, Ola Brodowska, Asia Dubrawska – Stępniewska, Asia Zamorska i Marta Kramicz.
A cała imprezę w mistrzowskim happy free love style poprowadziła nasza kochana prezeska, Asia Dubrawska – Stępniewska. Dziękujemy!!!

Zapraszamy Was także do obejrzenia fotorelacji z naszych 8. Urodzin w z zakładce galeria!

8 urodziny Klubu Mam na Bemowie odbyły się dzięki współfinansowaniu Miasta St. Warszawy

8 urodziny KM