My się kaszy nie boimy :-)

Jaglane rafaello..? Jęczmienne ciasto czekoladowe..? Sernik jaglany..?

12278050_10208568419713324_1701193424_n       12283185_10208568419593321_1321612421_n

Hm, a cóż to za frykasy z kaszy? Takich właśnie klasycznych deserów, ale pełnych fantazji i zdrowych kasz, można było spróbować w ostatnią sobotę, 21 listopada, w Jednodniowej Kawiarni „Zdrowo i Słodko” Klubu Mam na Bemowie. Pyszne, domowe wypieki i słodycze, przygotowywane przez klubowe Mamy są od dawna wizytówką wydarzeń, pikników i kiermaszy, które organizujemy lub w których bierzemy udział. Zawsze możecie liczyć na niespodzianki kulinarne, przepisy na smakołyki bez alergenów, dla dzieci i dla siebie, porozmawiać o swoich kulinarnych przygodach, wyzwaniach i sukcesach, wymienić się pomysłami na ciekawe dania dla całej rodziny na co dzień i od święta.

Tak było również w tę sobotę, a dodatkowo miałyśmy okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistki, Pani Moniki Bocian, dietetyka klinicznego z poradni Moc Odżywiania www.mocodzywiania.waw.pl. Pani Monika była pod wrażeniem twórczości kulinarnej klubowych Mam :-) O diecie, alergiach, odchudzaniu rozmawialiśmy wspólnie w bufecie, ale także indywidualnie. Bezpłatnie mogłyśmy uzyskać dopasowane do nas wskazówki, jak małymi krokami zmienić swoje nawyki, żeby odżywiać się zdrowiej i może nawet schudnąć, jeśli się tego chce :-)

Takie wydarzenia są okazją, żeby się spotkać i swobodnie porozmawiać i pośmiać, ale też mają cel operacyjny, jakim jest zbiórka publiczna, która ma wesprzeć Stowarzyszenie Rodzice Razem i Klub Mam w niełatwej sytuacji finansowej. Za czynsz trzeba płacić :-) Pamiętajcie, żeby zaglądać do Klubu Mam przy takich okazjach. Nie będzie żałować! Będzie szansa jeszcze przed Świętami!

Zaglądajcie też na tego oto naszego bloga, w którym chcemy pisać o tym, co się dzieje w Klubie, o tym co będzie się działo i o tym, jak się udało to, co już było. Żeby zatrzymać na dłużej miłe wspomnienia, żeby poczytać o zajęciach, warsztatach, projektach i planach, o potrzebach i sukcesach, o ludziach, naszych prowadzących, naszych mamach i naszych dzieciach, czyli o Was. O tym wszystkim, co sprawia, że Stowarzyszenie Rodzice Razem i Klub Mam na Bemowie są i będą wyjątkowe. Zapraszamy do współtworzenia bloga, jeśli chcecie się podzielić opinią lub pomysłem (a nie macie swojego bloga ;-) Swoje teksty przysyłajcie na adres lidia.rekosz@klubmam.com

Serdeczności i do następnego!