POTRZEBY DZIECKA OCZAMI MARII MONTESSORI

Stowarzyszenie Rodzice Razem/ Pracownia Montessori

6 kwietnia 2019, sobota, godz. 14:00 – 18:00

Zapraszamy na warsztat montessoriański dla rodziców i opiekunów, którzy rozważają dla swojego dziecka edukację w duchu Montessori, lub chcą przygotować  przyjazne otoczenie edukacyjne w warunkach domowych.

Tematem wiodącym warsztatu będzie rozpoznanie potrzeb dziecka i to, jak na nie odpowiada pedagogika Marii Montessori. Wspólnie odkodujemy najważniejsze filary tej pedagogiki, powiemy jak przygotować otoczenie do budowania umiejętności dzieci, jak prezentować pomoce, w jaki sposób ma być obecny dorosły podczas rozwoju dziecka, jaką siłę ma obserwacja.

Warsztat będzie interaktywny, będzie się dużo działo, zarówno w sferze refleksji, jak i w sferze emocji. Niezwykle istotnym przeżyciem, którego będzie można doświadczyć w czasie warsztatu, będzie montessoriańska lekcja ciszy, która dużo zmienia w odbiorze świata przez dorosłych.

Uczestnicy warsztatu otrzymają skrypt, zawierający materiały dotyczące pedagogiki Montessori.

Prowadzenie:

Aleksandra Brodowska – pedagożka, Nauczycielka Montessori, posiadająca doświadczenie pracy z dziećmi i dorosłymi, współprowadzi Pracownię Montessori, działającą przy Stowarzyszeniu „Rodzice Razem”.

Edyta Pęczek – pedagożka, posiadająca duże doświadczenie pracy z dziećmi z autyzmem,  absolwentka kursu Pedagogika Montessori, nauczycielka w przedszkolu montessoriańskim.

Data: 6 kwietnia 2019, 14.00-18.00

Opłata: 100 zł – warsztaty są dofinansowane ze środków Stowarzyszenia „Rodzice Razem”.

Dla uczestników przygotowujemy przekąski i ciepłe napoje.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: prosimy użyć przycisku na dole strony.

W razie pytań prosimy o wiadomość pod adresem: warsztaty@klubmam.com

ZAPRASZAMY :)