ŚWIETLICA KLUBOWA

PONIEDZIAŁKI 14:00 – 16:00

PIĄTKI 11:30 – 13:30

Świetlicą nazywamy otwarte (bez zapisów i bez opłat) spotkania dla mam z małymi dziećmi, które odbywają się w określonych (stałych) godzinach w ciągu tygodnia. Dysponujemy salą zabawy i relaksu, w której można po prostu pobyć, gdy ma się ochotę na trochę towarzystwa dla siebie i swojego dziecka. Wystarczy sprawdzić godziny i można wpadać :)

W czasie tego spotkanie robicie to, na co macie ochotę, nie ma jakiegoś ustalonego scenariusza. Świetlica jest to coś między życiem towarzyskim a odpoczynkiem. Wszyscy są zaproszeni do tworzenia atmosfery spokoju, uwagi i troski o innych. Traktujemy z szacunkiem inne mamy i dzieci, w razie trudnej sytuacji warto poprosić o wsparcie, np. o zajęcie się młodszym dzieckiem, gdy starsze ma jakiś kryzys :) Sytuacje między dziećmi również traktujemy ze spokojem i akceptacją, konflikty o zabawki to bardzo rozwojowa sytuacja społeczna :) Zamiast rozwiązywać ją naciskiem lub krzykiem, by jak najszybciej ją zakończyć, warto skorzystać z dostępnego czasu i porozmawiać „tu i teraz” o tym, co dziecko czuje i czego potrzebuje. W Klubie nic was nie goni, możecie przyglądać się sobie, swoim dzieciom i innym.

Gdy zgłodniejecie, możecie skorzystać z kuchni, przygotować sobie kawę lub herbatę albo posiłek dla siebie i dziecka. Mamy w kuchni kuchenkę do podrzewania posiłków przyniesionych z domu. Dzieci chętnie częstują się tym, co przynoszą koleżanki i koledzy, jeśli macie taką możliwość, to czasem zabierzcie więcej chrupków czy owoców, by podzielić się z innymi. Wy też na pewno zostaniecie poczęstowani. To, co przynoszą inni, zawsze smakuje dzieciom bardziej. Sprawdzone :)

Staramy się, żeby w czasie Świetlicy była w Klubie przynajmniej jedna mama, która pełni rolę „gospodyni”, można ją zapytać o wszystko, co dotyczy świetlicy, o inne zajęcia, a także naszą misję i o inne sprawy, które Was zastanawiają :) Na przykład, czy ja mogłabym otwierać świetlicę :) Tak, cały czas można dołączyć do mam-świetliczanek i dać swój czas innym mamom, otwierając Klub na czas świetlicy, ogarniając przestrzeń po i zamykając :)

Zachęcamy Was też do zapoznania się z zasadami, których staramy się przestrzegać w Klubie Mam i prosimy o to również Was :)

 

Zapraszamy w PONIEDZIAŁKI 14:00-16:00 oraz PIĄTKI 11:30 – 13:30