Edukacja Montessori

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 9 lat  do naszej przyjaznej i ciekawej przestrzeni, inspirowanej pedagogiką Marii Montessori.

Kiedy?

Nasza pracownia będzie otwarta dla Was w każdą sobotę w godz. 10:30-12:30, w tym czasie dwie pozytywne, dyplomowane nauczycielki montessoriańskie, również mamy, będą służyły dzieciom wsparciem, podczas ich odkrywania i doświadczania życia.

Podczas proponowanych przez nas trzech trzymiesięcznych cykli [Jesień, Zima, Wiosna] będzie czas na pracę własną w koncentracji, czas relaksu i wyciszenia, czas wspólnego działania – bycia w kręgu.

Co znajdziecie w naszej Pracowni Montessori?

Przygotowane przez nas pomoce rozbudzą myślenie matematyczno-logiczne, rozwiną językowe umiejętności analizy-syntezy, przygotują rękę do pisania, rozwiną dociekliwość podczas pracy ze źródłami przyrodniczymi i kulturowymi.

Zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori, pracujemy dużo na konkretach oraz od ogółu do szczegółu. Gościć u nas będzie:

  • Matematyka wg Montessori – bogaty i doskonalone zorganizowany program nauki logicznego myślenia z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych pomocy.

  • Język polski – zabawy słowne z wykorzystaniem specjalnie dostosowanych kart i gier. Nauka pisania i czytania. Elementy gramatyki i ortografii, występy publiczne.

  • Kultura – elementy botaniki, zoologii, geografii, kultury eksperymenty.

  • Każdy cykl zaczynamy od Wielkiej Lekcji: Opowieść o powstaniu wszechświataOpowieść o Układzie SłonecznymOpowieść o Ziemi. Dzięki temu osadzamy młodego człowieka w otaczającym go wszechświecie.

Jak pracujemy z dziećmi?

Ważne jest dla nas, aby w naszej Pracowni szanować indywidualność dziecka i jego osobistą gotowość do działania. Lubimy inicjować społeczne sytuacje, aby doświadczać radości wspólnoty, dlatego proponujemy, żeby czas wytężonej koncentracji zakończył się wspólnym posiłkiem przyniesionym z domu.

Podsumujmy:

Sobota godz. 10.30-12.30 

Wiek dzieci: 6-9 lat, liczebność do 10 dzieci.

Opłata za miesiąc to 220 zł (4 zajęcia w miesiącu)

 Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, użyj przycisku „ZAPISZ SIĘ”, jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com