Zapraszamy dzieci 5+ na zajęcia Labirynty Matematyczne Montessori, które odbywają się w naszej Pracowni Montessori, stworzonej przez klubowych rodziców z pasji i poszanowania dla rozwoju małego człowieka.

Dlaczego warto?

Każde dziecko ma naturalne predyspozycje do myślenia matematycznego. Matematyka uczy przede wszystkim myśleć, łączyć fakty, opisywać i rozumieć świat różnych zjawisk. Myślenie matematyczne jest dla każdego dziecka ważnym i oczekiwanym przez nie etapem rozwoju.

W jaki sposób pracujemy?

Przygotowane przez nas otoczenie obfituje w pomoce z pedagogiki Marii Montessori. Ich zadaniem jest zachęcenie dziecka do liczenia, rachowania, rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych, posługiwania się miarami, porządkowania obiektów na różne sposoby, wnioskowania o przyczynach i skutkach zdarzeń, orientowania się w przestrzeni.

Ważne dla nas jest dostarczenie odpowiednich bodźców, nowości, zmian dla mózgów dziecięcych, które tego poszukują, bo to jest przepis na ich rozwój, dlatego często zmieniamy pomoce. W Pracowni dużo działamy na konkrecie, symbolach, sporo jest też kreatywnych działań, bo matematyka i sztuka bardzo się uzupełniają.

Co jeszcze ważne, że każdy ma swój czas, by się danym zjawiskiem zainteresować, szanujemy to, obserwujemy i w odpowiednim czasie zaciekawiamy czymś, co może znajdować się w obszarze zainteresowań młodego człowieka.

Mamy do dyspozycji – salę pracowni, salę na relaks i zabawy ruchowe, kuchnię i łazienkę.

Kiedy i co robimy?

Matematyczne Labirynty Montessori otwieramy w każdy czwartek w godzinach 17.00-18.30. W świat montesoriańskich pomocy wprowadza dyplomowana nauczycielka metody Montessori Aleksandra Brodowska, mama dwóch córeczek.

Podsumujmy:

Czwartek, godz. 17.00-18.30, 4 spotkania w miesiącu, zapisy na każdy miesiąc osobno, cena za cały miesiąc wynosi 155zł.

Wiek dzieci: 5+, liczebność do 10 osób

Zapoznaj się z Regulaminem zajęć: Regulamin zajęć w Klubie Mam

Aby zapisać się na zajęcia, użyj przycisku „ZAPISZ SIĘ”, jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com