Zapraszamy dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat razem z rodzicami do naszej Pracowni Montessori, stworzonej z pasji i poszanowania dla rozwoju dziecka.

Dlaczego warto?

Dzieci – aby zaspokoić ciekawość świata, rozwinąć swoją samodzielność, dociekliwość, poznać co to znaczy być w grupie, budować swoje poczucie wartości, umieć mówić „nie” i uszanować kogoś „nie”.

Rodzice – by poznać innych, którzy mają tak jak „ja”, doświadczyć wspólnoty, znaleźć odpowiedź na różne pytania, a przede wszystkim poobserwować swoje dziecko jak szybko się uczy, zachwycić się jego rozwojem, złapać to, na co jest najbardziej wrażliwe. Poczuć z nim bliskość.

W jaki sposób pracujemy?

Przestrzeń, przygotowana przez nas według założeń metody Marii Montessori, zaspokaja dziecięcą potrzebę eksploracji. Dzięki temu, każde dziecko może do woli dotykać, niuchać, szperać, szukać, przelewać, rozsypywać, poznawać podobne, chować różne, mierzyć, ważyć, malować, ciąć, kulić, wałkować, chwytać, liczyć, dopasowywać i wiele jeszcze różności pozwalających rozwijać dziecięcą ciekawość.

Ważne jest dla nas, aby każde dziecko doświadczyło szacunku dla jego indywidualnego tempa rozwoju oraz zrozumienia dla jego naturalnych potrzeb [porządku, miłości, wyboru, rozwoju zmysłów, ruchu, zasad].

W tej formule zajęć mamy do dyspozycji cały Klub Mam – salę pracowni, salę na relaks i zabawy ruchowe, kuchnię i łazienkę oraz ogród klubowy.

Kiedy?

Zajęcia w tej formule odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałek i środę w godzinach 9.30-12.30. W świat montesoriańskich pomocy wprowadzą Was nauczycielki, pasjonatki i również mamy, Aleksandra Brodowska i Katarzyna Piechocka.

Podczas trzech trzymiesięcznych cykli będzie czas, by w skupieniu odkrywać świat, czas na rozluźnienie mięśni i relaks, czas na wspólny posiłek oraz czas na spotkanie w kręgu.

Na czym polega adaptacja?

Wierzymy, że każde dziecko ma swój czas gotowości na rozstanie z rodzicem, że od dobrej adaptacji wiele zależy. Dlatego wspieramy wszystkich rodziców w tym, aby obserwując dziecko i siebie, poczuli, kiedy obie strony są gotowe na ten krok. Docelowo dzieci mogą pozostawać na tych zajęciach pod opieką nauczycielek i innych rodziców.

Podsumujmy:

Poniedziałek, środa godz. 9.30-12.30

Cykl I JESIEŃ – 17 września – 19 grudnia 2018.

Cykl II ZIMA –  7 stycznia –  27 marca 2019 (24 x 3 godz.)

Cykl III WIOSNA – 1 kwietnia – 26 czerwca 2019 (24 x 3 godz.)

Wiek dzieci: 1,5 – 3 lata, liczebność do 15 dzieci (dwie nauczycielki, dwie sale :)

Opłata za Cykl II ZIMA wynosi 1500 zł, płatność w ratach.

Start 7 stycznia :)

Opłata za Cykl III WIOSNA wynosi 1500 zł, płatność w ratach.

Start 1 kwietnia

ZASADY ZAPISÓW: Zapisy na pierwszy cykl w roku są otwarte i ogłoszone na naszych stronach. Zapisy na kolejne cykle odbywają się wg następujących zasad:

  1. Pierwszeństwo zapisu mają rodzice kontynuujący udział.
  2. Po uzyskaniu wiedzy na temat liczby kontynuujących rodziców, zwracamy się z pytaniem o chęć udziału do rodziców, którzy zapisali się na listę rezerwową pierwszego cyklu.
  3. Następnie, jeśli nadal są wolne miejsca, zwracamy się z pytaniem o chęć udziału do rodziców, których dzieci uczestniczą w zajęciach grup Montessori Toddlers.
  4. Wolne miejsca, które pozostały proponujemy rodzicom, którzy w sprawie zajęć Rodzinnej Adaptacji Montessori kontaktowali się z nami mailowo.
  5. Pozostałe wolne miejsce dopiero wtedy pojawiają się na stronie lub w innym ogłoszeniu, wtedy decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz po zapisaniu się na zajęcia lub mailem. Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, użyj przycisku „ZAPISZ SIĘ”, jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com