Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 6-9 lat na otwarte spotkanie informacyjne, dotyczące zajęć edukacyjnych w nurcie Montessori dla Edukacji Domowej w Klubie Mam na Bemowie. Matematyka/ Język polski/ Kultura

Spotkanie ma na celu poznanie wizji zajęć, prowadzących, atmosfery miejsca i pracowni Montessori.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych rodziców 7 września o godzinie 17:00 do pracowni Montessori w Klubie Mam na Bemowie ul. Konarskiego 83.
.
.
.
.
.
.
.
.

INFORMACJE O ZAJĘCIACH

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 9 lat w edukacji domowej, do naszej przyjaznej i ciekawej przestrzeni inspirowanej pedagogiką Marii Montessori

KIEDY?
Nasza pracowania jest otwarta dla Was w każdy wtorek w godz. 12.30-14.30, w tym czasie dwie pozytywne, a poza tym dyplomowane nauczycielki –mamy, będą służyły wsparciem dzieciom, podczas ich odkrywania i doświadczania życia.
Podczas proponowanych przez nas 3 miesięcznych cykli [październik-grudzień, styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec] będzie czas na pracę własną w koncentracji, czas relaksu i wyciszenia, czas wspólnego działania – bycia w kręgu.

CO?
Przygotowane przez nas pomoce rozbudzą myślenie matematyczno-logiczne, rozwiną językowe umiejętności analizy-syntezy, przygotują rękę do pisania, rozwiną dociekliwość podczas pracy ze źródłami przyrodniczymi i kulturowymi.
Pracujemy dużo na konkretach oraz od ogółu do szczegółu. A konkretnie gości u nas:
– Matematyka wg Montessori. Bogaty i doskonalone zorganizowany program nauki logicznego myślenia z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych pomocy.
– Język polski- zabawy słowne z wykorzystaniem specjalnie dostosowanych kart i gier. Nauka pisania i czytania. Elementy gramatyki i ortografii, występy publiczne.
– Kultura- elementy botaniki, zoologii, geografii, kultury eksperymenty.
Każdy cykl zaczynamy od Wielkiej Lekcji : Opowieść o powstaniu wszechświata, Opowieść o Układzie Słonecznym, Opowieść o Ziemi. Dzięki temu osadzamy młodego człowieka w otaczającym go wszechświecie.

I JESZCZE JAK?
Ważne jest dla nas aby w naszej Pracowni szanować indywidualność dziecka i jego osobistą gotowość do działania. Lubimy inicjować społeczne sytuacje aby doświadczać radości wspólnoty, stąd proponujemy aby czas wytężonej koncentracji zakończył się wspólnym posiłkiem przyniesionym z domu.

PODSUMUJMY:
Wtorek godz. 12.30-14.30
Cykl I JESIEŃ – październik-listopad-grudzień
Cykl II ZIMA – styczeń-luty-marzec
Cykl III WIOSNA – kwiecień-maj-czerwiec
– zapisy na każdy osobno
Wiek dzieci: 6-9 lat, liczebność do 10 osób
Zapisy: warsztaty@klubmam.com
Płatność: 660zł/ za cały cykl
Kontakt: aleksandra.brodowska@klubmam.com