Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Rodzinne zajęcia teatralne

9 grudnia 2017godz12:00 - 14:00

Rodzinne zajęcia teatralne z elementami dramy terapeutycznej

Podczas zajęć dzieci wspólnie z rodzicami będą tworzyć, bawić się, wymyślać historie, odgrywać teatralne scenki jednocześnie pogłębiając relacje i poznając się lepiej a także ucząc się w jak różnorodny sposób można rozmawiać o emocjach i wyrażać je. W atmosferze twórczej, swobodnej zabawy poznamy różne techniki teatralnej ekspresji. Warsztaty mają na celu zainspirować dzieci i rodziców do wspólnego, swobodnego, twórczego działania, rozwijać umiejętność współdziałania w grupie oraz pomagać młodym ludziom w rozpoznawaniu i nazywaniu emocji.
Zajęcia przeznaczone są dla rodziców, dziadków i dzieci. Będą odbywać się raz w miesiącu od września do grudnia w weekendy. Każde spotkanie będzie trwało 2h. Liczba odbiorców na jednym spotkaniu to 12 osób.

Warsztaty poprowadzi Izabela Capogna – Pasjonatka teatru oraz dramy jako metody wychowawczej i pedagogicznej, lektorka języka angielskiego, instruktor teatralny. Ukończyła kurs dla instruktorów teatralnych w Teatrze Ochota, kurs „Drama I stopnia” w Polskim Ośrodku Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz warsztaty budowy i animacji lalki w Mazowieckim Centrum Kultury. Ukończyła również Filologię Polską. Obecnie jest w trakcie nauki na studiach podyplomowych „Przygotowanie pedagogiczne” oraz „Wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne”. Swą aktorską pasję realizuje biorąc udział w warsztatach aktorskich oraz prowadząc domowo-podwórkowy teatrzyk kukiełkowy dla dzieci. W teatrzyku tym przygotowuje lalki teatralne oraz scenografię i występuje jako aktorka. Animuje twórcze działania na licznych warsztatach plastycznych i dramowych dla dzieci. Od września 2016 roku współpracuje z Wolną Szkołą Przygoda oraz szkołą Turkusowa Wieża w zakresie prowadzenia zajęć teatralnych dla dzieci.

Spotkania odbywają się w soboty w godzinach 11:00-13:00, daty: 4.11. 2017, 18.11.2017, 25.11,2017 2.12.2017, 9.12.2017, 16.12.2017

Zapisy przez formularz: Zapisy przez formularz

Pierwszeństwo z Kartą Warszawiaka.

 

Projekt współfinansuje Miasto St. Warszawa

Szczegóły

Data:
9 grudnia 2017
Czas:
12:00 - 14:00

Privacy Preference Center