Harmonogram Pomoce Montessori -DIY

25 września 2017 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

LABIRYNTÓW MOC- dział Życie Codzienne

Podczas zajęć przygotujemy prostą acz bardzo inspirującą pomoc – labirynt dla szklanej kulki.  Pomoc ćwiczy przede wszystkim koordynację wzrokowo-ruchową, koordynację, trzymanie się w linii. Porozmawiamy też o znaczeniu labiryntów i ich obecności w pedagogice Montessori.

labirynt1   labirynt5labirynt3labirynt2

 

 

Zapisy przez formularz

9 października 2017 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

SENSORYCZNE MEMO -dział Sensoryka

Rozwój zmysłów jest bardzo ważny w pedagogice Montessori. Na tych zajęciach przygotujemy memo dotykowe, które ćwiczy zmysł dotyku i wzroku, przygotowuje umysł do szukania podobieństw i różnic, gwarantuje świetną zabawę.

Zapisy przez formularz

13 listopada 2017 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

DOMINO MATEMATYCZNE – dział Matematyka

Pierwszy kontakt z matematyką, to praca na konkrecie. Nasze domino będzie baaardzo konkretne i w dodatku sensoryczne:) Takie domino ćwiczy matematyczny umysł, czyli zdolność do logicznego i dokładnego myślenia, spostrzegania zależności między różnymi rzeczami, klasyfikowania oraz szacowania.

Zapisy przez  formularz

 

11 grudnia 2017 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

SZORSTKIE SAMOGŁOSKI – dział Język

Przygotujemy samogłoski, bo są kluczowe w nauce języka:) bez samogłosek nie powstaną sylaby a bez znajomości sylab nie ma czytania itd itd. A jak poznawać literki to najlepiej sensorycznie ją odczuć:)

Zapisy przez  formularz

8 stycznia 2018 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

ŚNIEŻYNKI i PUZZLE – dział Przyroda

Śnieżynki są niepowtarzalne i magiczne. Przygotujemy je z inspirującego materiału, zachęcającego, by często po nie sięgać. Praca ze śnieżynkami, wprowadza w świat przyrody, potwierdza jak dużo człowiek z niej czerpie. Ta pomoc rozwija też kreatywność – każda śnieżynka jest przecież inna.

Zapisy przez  formularz

 

12 luty 2018 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

ZESTAW ŚRUBY i NAKRĘTKI -dział Życie Codzienne

Ten zestaw obowiązkowo każdy musi mieć:) Śruby i nakrętki przyciągają jak magnes, uczą dopasowywania, precyzji, ćwiczą bezcenny chwyt pensetowy pomocny w pisaniu.

Zapisy przez  formularz

12 marzec 2018 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

UKŁADANKA SENSORYCZNA  -dział Sensoryka

Bardzo kreatywna i nie mająca jednoznacznego rozwiązania. Każde ułożenie może być inne, każde dodanie karty jest dobre. Niesamowicie ekscytująca układanka, ćwiczy koordynację ręka-oko, koncentruje i uczy, że nie ma jednoznacznych rozwiązań.

Zapisy przez  formularz

9 kwiecień 2018 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

BELKI NUMERYCZNE wersja mini -dział Matematyka

To jedna z pierwszych pomocy matematycznych pomagająca doznać co to znaczy „jeden” a co to znaczy „trzy”, pozwala dodawać do dziesięciu i jest w wersji mini, więc można zabrać nawet na biwak czy do pociągu.

Zapisy przez formularz

14 maj 2018 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

UKŁAD SŁONECZNY -dział Kultura

Kto z nas nie zachwycał się Układem Słonecznym, jego ułożeniem i prawdą, że jesteśmy maleńką częścią wielkiej całości? Przygotujemy matę i prototypy planet, które  będzie można ułożyć.

Zapisy przez  formularz

 

11 czerwiec 2018 [poniedziałek] godz.19.00-21.00

PRASA DO SUSZENIA ROŚLIN-dział Przyroda

Samodzielnie uzbierane i ususzone rośliny pozostaną w pamięci na zawsze. Można zrobić zielnik, czyli album, na który składają się wysuszone is prasowane rośliny. Do tego przyda się prasa do suszenia roślin własnoręcznie zrobiona.

Zapisy przez formularz